01/03/2024
9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Pendarovski për shtatë artistë të shquar kulturor do të ndajë Urdhrin e Meritave për Republikën e Maqedonisë së Veriut

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot në një ceremoni solemne, do t’i dekorojë artistët e shquar Bedija Begovska, Bllagoja Çorevski, Gjokica Lukarevski, Olivera Nikollova, Refet Abazi, Risto Vërtev dhe Sllobodan Unkovski me Urdhrin e meritave për Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Siç njoftojnë nga Kabineti i presidentit, ceremonia solemne do të mbahet në orën 19 në Filarmoninë.

Të fundit