02/03/2024
9.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Pengjet e liruar nga marrëveshja Izrael-Hamas kthehen në Bangkok

Shtatëmbëdhjetë shtetas tajlandezë që u rrëmbyen dhe më pas u liruan nga Hamasi, tani kanë zbritur në Bangkok.

Ata do të mbajnë një konferencë shtypi në aeroportin e kryeqytetit tajlandez përpara se të shoqërohen në shtëpitë e tyre individuale në të gjithë vendin.

Shtetasit tajlandez u liruan nga Gaza nga Hamasi përmes negociatave të veçanta që nuk ishin përfshirë në armëpushimin Izrael-Hamas, sipas qeverisë izraelite.

Dy shtetas të tjerë tajlandez u liruan nga Hamasi të martën, gjithashtu si një rast i veçantë jashtë marrëveshjes së pengjeve, tha Izraeli.

© SYRI.net

Të fundit