25/04/2024
8.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Për fundjavë moti i ftohtë dhe me erë

Moti nesër do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë, me erë të përforcuar, kohëpaskohe të fuqishme veriore (mbi 80km/orë). Në vendet më të larta dhe në male do të ketë të reshura të dobëta lokale të borës, kumtoi DPHM.

Pastaj koha do të jetë stabile me temperatura të ulëta në mëngjes dhe rritje të temperaturës ditore. Temperaturat minimale në mëngjes do të ulen deri minus 5, ndërsa ato maksimale ditore do të arrijnë deri 16 gradë Celsius.

Të fundit