17/06/2024
23.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Pesë viktima dhe 127 raste të reja me coronavirus në Maqedoni në Tetovë-8 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.768 teste, ndërsa janë regjistruar 127 raste të reja me Covid-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas qyteteve në: Shkup-38, Kumanovë-23, Dibër-1, Shtip-3, Prilep-15, Tetovë-8, Strugë-2, Veles-5, Manastir-1, Ohër-1, Kavadar-1, Gostivar-12, Strumicë-1, Probishtip-3, Pehçev-2, Berovë-3, Vinicë-1, Dellçev-3, Sveti Nikollë-3, Negotinë-1.

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 60 pacientë të shëruar nga: Shkupi-19, Dibër-1, Manastir-3, Kavadar-11, Gostivar-22, Demir Hisar-1, Kërçovë-2, Negotinë-1.

Pesë persona vdiqën, një paciente nga Kriva Pallanka (69), dy nga Gostivar (77 dhe 63), një pacient nga Negotina (69) dhe një nga Shkupi (70). Të gjithë vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 13.799.

Të fundit