01/03/2024
9.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Plagosja e policit, qeveria greke mbyll stadiumet

Qeveria greke ka marrë masa të reja kundër dhunës së tifozëve. Një polic 31-vjeçar u plagos pas ndeshjes së volejbollit midis Panathinaikosit dhe Olympiacosit. Polici u plagos rëndë gjatë përleshjes së madhe midis grupimeve ultras të dy skuadrave të njohura greke.
Qindra tifozë janë arrestuar, ndërkohë që qeveria ka vendosur të mbyllë stadiumet për një periudhë 2-mujore. Masa është shtrirë në duelet e Superligës, si edhe takimet e skuadrave të dyta, por edhe në turnetë europiane.

Olimpiakos pret Baçka Topola në Pire të enjten dhe dueli i Ligws Europa do të zhvillohet me dyer të mbyllura.

Të fundit