17/06/2024
23.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Policia jep detaje për vrasjen në rrugën e plastikave, sulmuesit janë në arrati

Sulmuesit janë në arrati, ndërsa një person ka vdekur pas të shtënave të djeshme në Plasticharska, sqarojnë MPB-ja.

– Me datë 26.05.2024 rreth orës 23:40 në SPB Shkup është raportuar se ka pasur të shtëna me armë zjarri në bulevardin “Nikola Karev” në Shkup. Në ora 23:45 nga Spitali i Përgjithshëm i qytetit “Shën Naum Ohridski” është njoftuar se me plagë nga arma e zjarrit është sjellë T.A. (24) nga Shkupi. Në orën 23:51, nga Kompleksi i Klinikës “Nënë Tereza” është raportuar se me plagë me armë zjarri janë sjellë O.B (19) dhe A.I (29), ku pas ndihmës së dhënë, në orën 00:45 më 27/05/2024, A.I. ka ndëruar jetë. Po ndërmerren masa për gjetjen e autorëve dhe zbardhjen e rastit, thotë MPB.

Të fundit