21/04/2024
7.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Presidentja Osmani sot në Akademinë Përkujtimore për Ibrahim Rugovën

Në orën 09:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, do të bëjë homazhe te varri i ish-presidenti Ibrahim Rugova, në 18 vjetorin e vdekjes, në lagjen “Velani” të Prishtinës.

Ndërkaq, si njofton Presidenca, në orën 11:00, Osmani merr pjesë dhe mban fjalim në Akademinë Përkujtimore në 18 vjetorin e vdekjes së Rugovës në Teatrin e Qytetit në Gjilan.

Të fundit