12/07/2024
24.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Presidentja Vjosa Osmani vazhdon vizitën në Maqedoninë e Veriut

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu vazhdon edhe sot vizitën në Republikën e Maqedonisë së Veriut, me çrrastë në ora 10:20 do të mbajë fjalë rasti para stafit akademik dhe studentëve në Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup.

Osmani gjatë vizitës zyrtare në Maqedoninë e Veriut, pritet që ta vizitojë edhe Tetovën ku do të realizoj takim me kreun e kësaj komunë, Bilall Kasamin.

Presidentja gjithashtu pritet të realizojë takime edhe me kryetarët e komunave të tjera të rajonit të pollogut.

Të fundit