20/06/2024
22.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

Komisioni për Energjetik në Republikën e Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim për uljen e çmimeve të derivateve të naftës mesatarisht për 0.031%. Benzina lirohet për 1.00 denarë, ndërsa dizeli shtrenjtohet për 0.50 denarë.

Nga mesnata çmimi i EUROSUPER BS-95 do të shitet për 48,50 den për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98 bie për 1.50 denarë për litër dhe do të shitet për 50.50 denarë.

Çmimi i dizelit do të jetë 46.00 denarë për litër, ndërsa çmimet e vajrave të lehta për litër do shiten me çmim prej 35.00 denarë./Telegrafi/

Të fundit