14/06/2024
15.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Qytetarë nga Maqedonia po vaksinohen në Bujanocë të Serbisë

Në mungesë të vaksinës anti-covid qytetarë nga Maqedonia po gjejnë zgjidhje në vendet fqinjë për tu vaksinuar.

E një rast i tillë është me mjeken Irena Vitanovska e cila në një prononcim për Tv Sitel ka treguar se ka pranuar dozën e parë të vaksinës kineze anti-covid në Bujanocë të Serbisë.

Në rrëfimin e saj ajo tregon se për të pranuar vaksinën anit-covid mjafton të posedosh një dokument të shteti serb dhe termini për tu vaksinuar është fare i lehtë.

Ajo ka treguar se procesi i vaksinimit në shtetin serb është mjaft i organizuar.

Të fundit