24/05/2024
19.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Qytetarët me thirrje anonime do të mund t’i zbulojnë ahengjet për natën e vitit të ri

MPB fillon me projektin linjë telefonike falas në të cilën qytetarët do të mund ti paraqesin ahengjet e palejuara dhe mbledhimet të më shumë se 4 personave. Këtë e paralajmëroi sot Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “Utrinski Brifing”, transmeton Zhurnal.

“Sot do të dalim me një projekt për linjë telefonike falas, anonim, dhe ftoj secilin qytetarë të ndihmon të jetë partner në parandalimin e përhapjes së virusit dhe atje ku ka organizime të ahengjeve ta paraqet në atë numër të telefonit, numër anonim”, tha Spasovski.

Të fundit