25/07/2024
17.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Regjistrohen 5 viktima dhe 119 raste të reja në Tetovë-4 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2065 testime të realizuara 119 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Shkup-53, Kumanovë-9, Shtip-4, Prilep-13, Tetovë-4, Strugë-2, Veles-1, Manastir-1, Ohër-1, Gostivar-6, Kriva Pallankë-1, Radovish-1, Koçan-3, Pehçevë-2, Berovë-5, Dellçevë-6, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-3 dhe Negotinë-1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 297 pacientë të shëruar.

Shkup-56, Kumanovë-9, Shtip-37, Prilep-3, Tetovë-4, Strugë-85, Veles-13, Manastir-6, Ohër-34, Gostivar-20, Strumicë-3, Kriva Pallankë-2, Probishtip-3, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-4, Vinicë-1, Kratovë-1 dhe Kërçovë-15.

Betejën me virusin korona e kanë humbur pesë pacientë.

Të fundit