25/07/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Regjistrohen dy tërmete në Maqedoninë e Veriut

Dy tërmete janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Maqedoninë e Veriut. Sipas Observatorit Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave-Matematikore, dy tërmetet 70 kilometra në juglindje të Shkupit, me epiqendër në zonën Sveti Nikollë – Shtip.

 Tërmetet ishin me magnitudë 3 dhe 2.1 ballë, i pari tërmet ka ndodhur në orën 03:24, ndërsa i dyti në orën 04:11.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC), epiqendra e tërmeteve ka qenë 4 kilometra në jug të Shtipit.

Të fundit