20/05/2024
19.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Regjistrohet tërmet në Ohër dhe Strugë

Një tërmet me intensitet prej tre deri në katër shkallë sipas shkallës makroseizmike evropiane është ndjerë këtë mëngjes rreth orës 05:09 në rajonin e Ohrit dhe të Strugës.

Sipas Observatorit Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore në Shkup, epiqendra e tërmetit ka qenë 114 km në jug-perëndim të Shkupit dhe buron nga epiqendra e Ohrit.

Sipas të njëjtit institucion tërmeti pati një magnitudë prej 3,4 shkallëve sipas shkallës Rihter.

Të fundit