19/06/2024
20.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Reka: Përshëndetje Shkupi im, Shkupi i Hasan Prishtinës dhe Nënë Terezës (Video)

Kandidati për president, Blerim Reka, në konventën e mbrëmshme në Sheshin Skënderbeu, ka kërkuar nga shqiptarët të mos bien në ndikimin e atyre që mundohen t’i bindin që ende nuk ka ardhur koha të votojnë për vetveten.
“Kjo është besëlidhja aq e munguar nga Shkupi i Hasan Prishtinës dhe Nënë Terezës”, ka thënë mes tjerash Reka, duke shtuar se po shkruhet një histori e re dhe se po lidhet besa për Republikën.
“Mos lejoni që me votën tuaj të largoni edhe të rinjtë e fundit idealistë që ende besojnë në idenë shqiptare. Votoni kundër korrupsionit, nepotizmit dhe drejtësisë selektive. Por sidomos, votoni kundër aksham pazareve me votën tuaj nga patriotët tenderistë”, ka porositur Reka.

https://www.facebook.com/pr.blerimreka/videos/273389603603520/?t=0

Të fundit