24/06/2024
18 C
Tetovo

Të tjera lajme

Rritet drastikisht numri i të infektuarve në Maqedoni, 107 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 107 raste të reja me coronavirus në Maqedoni.

Nga rastet e reja, 28 janë në Shkup, 44 në Kumanovë, 2 në Dibër, 1 në Shtip, 11 në Prilep, Tetova 5, Struga 1, Velesi 4, Manastiri 6, Kavadari 1, Gostivari 2, Koçani, 1 dhe një në Kërçovë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Gjatë ditës së djeshme janë bërë 660 testime./Telegrafi/

Të fundit