03/03/2024
8.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Serbi: Shtatë raste të reja të infektuar me Kovid-19, gjithsej 12

Në Serbi janë konfirmuar edhe shtatë raste të reja të infektuar me koronavirusin e ri, me çka është rritur numri i të infektuarve në 12, komunikoi sot Ministria e Shëndetësisë.

Nga raporti i fundit, në ora 18 mbrëmë deri në ora 8 të mëngjesit, janë testuar mostra të 13 personave, shtatë prej të cilëve janë pozitivë dhe gjashtë negativë ndaj koronavirusit të ri.

Gjithsej 130 persona janë testuar në laboratorin nacional referent të Institutit Torllak, i cili i plotëson kriteret për definim të të sëmurëve nga ky virus. mb/

Të fundit