22/07/2024
20.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shilegov: Arsovska, kryetare nga Ali Expresi

Ish-kryetari i Shkupit, Petre Shilegov, përmes një postimi në Facebook i është drejtuar pasardhëses sëtij Danella Arsovska, pasi kjo e fundit sot nuk njoftoi gazetarët për praninë e saj në shënimin e Ditës Botërore të Zjarrfikësve në Shkup, e që më pas në reagim ndaj LSDM-së, e përmendi Shilegovin duke thënë se e ka kaluar gjithë mandatin në grindje me zjarrfikësit.

“E nderuara (as e imja dhe as e askujt) kryetare (me g të vogël) zonja Arsovska: Nuk e di se për çfarë arsye, për marrëzinë tuaj të sotme, më përmendni në reagimin tuaj (dhe unë, për shkak të QYTETIT tonë, i kam heshtur me këmbëngulje marrëzitë e tuaja dhe për 6 muaj kam heshtur). Epo kështu vajzë e Ali Express: Nuk bëhesh kryetar/e nga Ali Express. Aq më pak nuk zgjedhet…Gjithkush me zgjedhjen e tij (dhe pasojat)!. P.S. për protokollin ( dhe kompetenten) 😉: 26 korriku është ditë për protokoll në Shkup. E trishtë, por është një ditë. Quhen delegacione, familje, qytete të binjakëzuara, qeveri, GAZETARË… Por unë nuk mund t’ju mësoj gjithçka. Siç ju thashë: nga Ali Express nuk bëhet kryetare komune. Mundohesh kot. Ky është niveli juaj. Ja nuk do të përmend mendjen dhe aftësinë… Jeto, Ali Express… P.S. Çfarë arritjesh të reja për zjarrfikësit?”, ka shkruar mes tjerash Shilegov./tv21.tv

Të fundit