22/07/2024
20.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Arrestohet një kontrabandist i migrantëve

Në autostradën A1, në afërsi të tunelit të Demir Kapisë, mbrëmë në ora 19.50, zyrtarët policorë të Stacionit Policor për Kalimin Kufitar “Bogorodica” kanë arrestuar N.C (54) nga Kosova.

Siç informoi sot MPB-ja, gjatë kontrollit në automjetin “Volkswagen Turan” me targa kombëtare të Kosovës, të cilin e drejtonte, janë gjetur shtatë persona – emigrantë nga Pakistani.

N.C. është ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngrihet kallëzim përkatës.

Të fundit