21/04/2024
4.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shkëndija shënon fitore kundër Akademia Pandevit

Në stadiumin e qytetit në Tetovë, skuadra kuqezi shënoi fitore tejet të rëndësishme
kundër një kundërshtari të vështir siç është Akademia Pandev. Rezultati
përfundmtar i këtij takimi mbeti 2-1 për vendasit. Autor i dy golave për vendasit
ishte Erald Çinari në minutën e 30 dhe të 45-ën, ndërsa golin e vetëm për ekipin
mysafirë e shënoi Ergemlixhe në minutëne 65-të.Trajneri kuqezi, Qatip Osmani tha
se është I kënaqur më lojën dhe tre pikët e fituara në këtë përballje
Deklarata
Në Çair edhe Shkupi me lojë cilësore dhe efikase mundi ekipi e Rabotniçkitme
rezultat 3-1. Lideri në rendiotjen e tabelës Struga Trim Lum edhe njëher zhgënjeu
në përballjen me Makedonia Gjorçe Petrov duke luajtur vetëm me barazim pa
gola.Fitore tqë sigurt ka shënuar Bregallnica në përballjen me Pobedën e prilepit 4-
0, më golatë që I shënan Mojsov, Dodev dhe Nikollov dy gola. Të shtunën në
Kratovë, Sileksi mundi Skopjen 3-1. Tabelën e kryeson Struga Trim Lum me 43
pikë, para shkupit që ka ë 41 dhe Shkëndijës në pozitën e tretë me 38 pikë. TV KOHA

Të fundit