13/07/2024
31.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shpërthim dhe zjarr në Karposh 4 – digjet një shtyllë elektrike dhe një veturë

Shpërthimet dhe zjarri shqetësojnë banorët e lagjes  Karposh 4 të Shkupit. Sonte pas orës tre ka rënë zjarr para urës së Kombeve të Bashkuara dhe sipas banorëve në objektet përreth janë dëgjuar shpërthime.

Makina mori flakë, mbase edhe diçka tjetër  ishte në flakë, nuk jam i sigurt, nuk dukej mirë. Digjej edhe shtylla elektrike. U dëgjua një shpërthim – thotë një qiramarrës i pallatit përballë urës së Kombeve të Bashkuara që të çon në Vlae.

Zjarrfikësit kanë ndërhyrë. Së shpejti presim më shumë informata nga zjarrfikësit në Shkup.

Të fundit