12/07/2024
33.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shqipëria përfaqësohet sonte në Eurovision, Albina Kelmendi kërkon mbështetjen tuaj

Eurovision Song Contest 2023 do të zhvillojë sot natën e dytë ku pritet të paraqitet edhe kënga përfaqësuese e Shqipërisë nga Albina dhe familja Kelmendi.

Albina Kelmendi ka kërkuar mbështetje e publikut sonte pasi është shprehur që ka shumë shpresë për këtë rrugëtim sepse sipas saj kënga është mirëpritur dhe shtete e forta po i shohin si konkurrentë.

“Votoni këngën “Duje”, na mbështetni sepse vetëm nuk mund t’ia dalim. Unë jam e bindur se ne do të arrijmë në finale sepse kemi dëgjuar që na kanë vlerësuar shumë”, është shprehur Albina në emisionin “Ditë pas Dite”.

Kënga “Duje” do të prezantohet sonte në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovision” rreth orës 22:22 me orën lokale (ose në orën 21:22 në Angli). / KultPlus.com

Të fundit