28/05/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shtetasi serb arrestohet në Veles, gjatë bastisjes u gjetën armë dhe municione

Gjatë ditës së djeshme në Veles, rreth orës 15:50, nëpunësit policorë e kanë privuar nga liria A.P. (37) nga Republika e Serbisë, me vend qëndrim në Veles.

“Gjatë bastisjes në banesën e tij, me urdhër të gjykatës, janë gjetur dhe sekuestrua një pistoletë e kalibrit 7,65 mm dhe një karikator për pistoletë me shtatë fishekë të kalibrit 7,65 mm”, kumtuan sot nga MPB-ja.

Personi është ndalua në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës.

Të fundit