17/06/2024
17.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shtrenjtohen çmimet e benzinës dhe naftës

Për gjysmë denari shtrenjtohen benzina Eurosuper BS-95, dizeli dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri, ndëras benzina Eurosuper BS-98 nuk lëvizë.

Ky është vendimi i sotëm i Komisionit Rregullator për Energjetikë, informon Zhurnal.

Sipas vendimit të fundit, EUROSUPEr BS-95 do të jetë 67,5 denarë për litër, i dizelit do të jetë 58,5 denarë për litër, ndërsa vaji ekstra i lehtë do të jetë 58 denarë.

Shtrenjtohet edhe çmimi i mazutit për 0,726 denarë, ndërsa çmimi i ri do të jetë 34,992 den për kilogram.

Çmimet e reja hynë në fuqi nga mesnata.//Zhurnal.mk

Të fundit