21/04/2024
7.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Sot parashihet të mbajë mot me diell në orët e mëngjesit dhe me acar të fortë

Sot parashihet të mbajë mot me diell në orët e mëngjesit dhe me acar të fortë.

Ndërsa menjëherë në orët vijuese pritet të shtrihen vranësira nga perëndimi i vendit në drejtim të lindjes, të cilat më vonë pritet të sjellin reshje të pakta lokale bore.

Në zona të veçanta mund të paraqiten në formë të shiut.

Era do të fryjë nga veriu me shpejtësi prej 8-31 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -11 deri në -5 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 3 deri në 5 gradë./21Media

Të fundit