26/05/2024
13.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Temperaturat për ditën e sotme

Moti do të jetë i ndryshueshëm i vranët dhe i ftohtë, vende-vende me borë të dobët. Do të fryjë erë mesatare. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -4 deri në 2, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 0 deri në 7 gradë.

Në Shkup me vranësira të pjesshme me erë mesatare nga veriu herë pas here e fortë. Temperatura minimale do të zbresë deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 4 gradë.

Do të vazhdojë moti i ftohtë, me temperatura të mëngjesit të cilat kudo do të jenë nën zero, ndërsa të martën do të ketë kushte për borë të herëpashershme.

Të fundit