22/04/2024
12.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tërmet i fortë në Turqi

Në Turqi, përsëri është ndjerë dridhje e tokës, e cila ka shkaktuar panik tek banorët.

Pas tërmetit të djeshëm prej 5.7 shkallësh i cili la të vdekur nëntë persona dhe mbi 100 të plagosur sot është regjistruar tërmet i ri. – njofton news33.tv

Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi të qytetit të Izmirit, me një fuqi prej 4.7 shkallësh. Ende nuk raportohet në dëme materiale apo në njerëz.

Të fundit