24/04/2024
14.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë pak minuta më parë. Tërmeti ka tronditur zonën e Kretës dhe ka qenë 6 ballë.

Raportohet se janë prekur dhe zonat e Peloponezit dhe Athinës. Tërmeti u regjistrua në orën 8:23 të mëngjesit. Njoftimi u dha nga Instituti Euro-Mesdhetar.

Epiqendra e tërmetit ishte 74 km në perëndim të Chania.

Të fundit