28/05/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tërmet në Rumani, dridhjet ndihen edhe në Shkup

Një tërmet prej 5.7 ballë sipas Rihterit ka goditur Rumaninë, tërmeti është ndje edhe në vendet fqinje, si Serbi e Bullgari, përfshi edhe Maqedoninë e Veriut dhe Kosovën.

Sipas EMSC-së epiqendra e tërmetit është regjistruar në veri të Rumanisë.

Për momentin nuk raportohet për dëme materiale apo viktima në njerëz.

 

 

Të fundit