18/06/2024
18.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tërmeti në jugperëndim të Kroacisë shqetëson banorët

Një tërmet me magnitudë 2.7 gradë të shkallës Rihter goditi zonën e Petrinjës dhe rrethinat e saj mëngjesin e sotëm në orën 08:22, njofton Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ishte 16 kilometra në veriperëndim të Petrinjës. Ngjarja ka ndodhur në një thellësi prej 15 kilometrash.

Të fundit