03/03/2024
7.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi – Pallate të shkërmoqura dhe njerëz të traumatizuar (VIDEO)

AktualitetTërmeti shkatërrimtar në Turqi – Pallate të shkërmoqura dhe njerëz të traumatizuar (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook

Publikuar në : 13:41 – 30/10/20 |

mapo.al
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 ballë ka rënë në rajonin e Egjeut në Turqi pak minuta më parë, me epiqendër në verilindje të ishullit Samos.

Në mediat e huaja po qarkullojnë një sërë videosh dhe pamjesh, ku shihen ndërtesa e pallate të shkërmoqura, si dhe njerëz të traumatizuar, të cilët kanë shkaktuar bllokim rrugësh dhe dyndje trafiku.

Deri më tani raportohet për dëme të mëdha materiale, teksa nuk përjashtohet mundësia e lartë për të plagosur dhe të vdekur.

Të fundit