15/06/2024
22.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tetova se lëshon rradhën i shkon pas Shkupit ,sot regjistrohen 81 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Në 24 orët e fundit janë kryer 5,315 teste dhe janë regjistruar 81 raste të reja me Covid19, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë.

Prej tyre në Shkup – 27, në Tetovë – 25, në Kumanovë – 9, në Gostivar – 7, në Kavadarci, Kërçovë, Dibër dhe Pehçevë 2 secila dhe në Manastir, Strumicë, Strugë, Berovë dhe Valandovo nga  1 .

Asnjë vdekje nuk u raportua, dhe u regjistruan 12 pacientë të shëruar.
Deri më tani, gjithsej 976,710 teste të Covid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve që nga fillimi i epidemisë është 156,380, numri i pacientëve të shëruar është 150,362, numri i vdekjeve është 5,493, dhe numri i rasteve aktive është 525./

Të fundit