17/06/2024
18.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Transportuesit privat kërkojnë takim me Kovaçevskin, nuk përjashtojnë radikalizmin e protestave

Transportuesit privatë vazhdojnë protestën e tyre duke mbajtur të bllokuar bulevardin “Ilinden” rreth qytetit të Shkupit. Kjo pasi kërkesës së të tyre për takim nuk i është përgjigjur kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska.

Transportuesit kanë kërkuar takim edhe me kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe shpresojnë se ky i fundit për dallim nga Arsovska do të gjej kohë për të dëgjuar hallin e tyre. Ndryshe protestuesit nuk përjashtojnë radikalizimin e protestave, por pa mos saktësuar se për çfarë hapa konkret bëhet fjalë.

Të fundit