25/06/2024
23.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

“U përjashtova nga puna sepse nuk kisha shtetësi”, 61 vjeçari nga Kumanova rrëfen problemet në mungesë të nënshtetësisë (Video)

“Në vitin 1999 më përjashtuan nga puna sepse nuk kisha shtetësi”.

61 vjeçari nga Kumanova, Deli Sefedini, rrëfen për gazetën Lajm, problemet me të cilat u përball në jetë për shkak se shteti ku jeton rrefuzoi për shumë dekada ta pajis me shtetësi.

“Falënderoj të gjithë, në veçanti Ziadin Selën që u angazhua për ta realizuar ne këtë të drejtë”, tha Deli Sefedini, pas takimit që kishte në Kumanovë me deputetët e ASh-së, Ziadin Sela, Ilire Dauti dhe Elmi Aziri./ Gazeta Lajm

Të fundit