23/04/2024
6.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

VIDEO/ Taravari: Të mos preken rrogat e mesuesve dhe administratorëve

Kreu i Komunës së Gostivarit dhe Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka kundërshtuar sot propozimin e kreut të LSDM’së për barazimin e rrogave, sipas të cilit, administratorët dhe punëtorët në arsim gjatë.dy muajve të ardhshëm të marrin rrogë minimale. Taravari apeloi që Kryeministri teknik, Oliver Spasovski dhe qeveria e tij të mos e marrin parasysh këtë propozim të Zaevit. Sipas tij, nuk do të ishte problem nëse drejtuesve të institucioneve shtetërore u ulet rroga, por assesi nuk mund te pajtohet që mësuesve dhe administratorëve tu bëhet kjo gjë.

https://www.facebook.com/Almakos1/videos/517038772185767/

Të fundit