25/06/2024
17.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

VMRO akuzon Spasovskin se po bashkëpunon me mafinë shqiptare, italiane, serbe dhe turke

VMRO-DPMNE-ja pyet se pse pushteti deri më tash nuk ka lëshuar urdhër për arrest për personat të cilët përdorën pasaportat nga afera “Mafia” dhe përse nuk po zhvillohet hetim për pastrim parash nga këto persona. Akuzojnë se MPB dhe Spasovski po bashkëpunojnë me mafinë shqiptare, italiane, serbe dhe turke

“Spasovski të përgjigjet, pse nuk ka urdhër arresti për njerëzit që përdorën pasaportat nga afera “Mafia”? Pse askush nuk kontrollon nëse ka një zinxhir të pastrimit të parave të organizuar nga këta narko-bosë. Zaev dhe Spasovski e kanë shndërruar shtetin në Kolumbi të Ballkanit”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Të fundit