28/11/2023
4.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Xheladin Murati: Kryeministri për 100 ditë, kësaj i thonë “kryeministër për të larë lesh”

Ish deputeti dhe nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Xheladin Murati, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar ashpër ndaj lëshimit të pozicionit të BDl nga kërkes për kryeministrin shqiptar.

Profesori Murati nuk ka mbajtur , duke e cilësuar këtë veprim  si një dështim rrënjësor.

“Për kryeministrin shqiptar në RMV.Dështim rrënjësor i partisë që e promovoj Naser Zyberin për kryeministër, mbase ai bëhet kryeministër në qeverinë kalimtare në 100 ditët e fundit të saj .

Kësaj ndryshe i thonë kryeministër për të larë lesh.

Mjerim për votuesit shqiptar!”, ka shkruar Murati në rrjetin social Facebook.

 

Të fundit