20/06/2024
29.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zekiri i përgjigjet Mexhitit: Mbaju Izet, mos ke frik, vendin e keni në opozitë

Nënkryetari i Lidhjes Social Demokrate, Muhamed Zeqiri i është kundërpërgjigjur, homologut të tijë nga BDI-ja Izet Mexhitit, pasiqë ky i fundit i paralajmëroi LSDM-në dhe VMRO-në se pa partitë shqiptare që do të fitojnë në zgjedhje nuk do të ketë qeveri.

Zekiri lidhur me paralajmërimin e Mexhitit ka shkruar….”Mbaju Izet e mos ke frike vendin e keni ne opozitë”. Zekiri gjatë kohë është kacafytur me frontmenët e BDI-së, duke i kritikuar me një fjalor të ashpër. Por partia e tij në disa raste ka përgënjeshtruar deputetin dhe nënkryetarin e saj.INA

Të fundit