20/07/2024
21.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zjarr në depozitat e gazit në Porto Romano të Durrësit, evakuohen banorët

Një zjarr ka rënë në depozitat e gazit në zonën e Porto Romanos, në Durrës mëngjesin e së shtunës.

Mësohet se është për shkak të shpërthimit është bërë menjëherë largimi i banorëve nga zona.

Policia bëri me dije se ndërhyrjen e menjëhershme të zjarrfikësve dhe policisë, zjarri është fikur. Si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme të vogla materiale.

Të fundit