24/07/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zjarri në Tetovë, pronari: Mbi 12 milionë euro dëme

Pas zjarrit të shkaktuar dje në Tetovë pronari i kompanisë PoFix duke falenderuar qytetarët dhe autoritet që ofruan ndihmë gjatë zjarrit u shpreh se dëmet materiale kalojnë shifrën e mbi 12 milionë eurove.

”Ministrisë, komunës, njerëzve maqedonve, shqiptarëve nga Kavadari dhe gjithve që na kanë ndihmuar. Dëmet janë shumë të mëdhaja mbi 12 milionë euro, se prap populli na ka ndihmuar dhe gjithë njerëzit poashtu edhe nga qeveria janë organizuar me helikopterë e gjitha gjërat tjera” – deklaroi pronari i kompanisë. /KlanMacedonia/

Të fundit