07/07/2022
28 C
Tetovo

Arkiva Mujore Tetor, 2019

Browse our exclusive articles!

Gjobat, trotinetët me rrymë, leja e qarkullimit, vetura të vjetra – Ja ligji i ri për sigurinë në komunikacion

Afati i patent shoferëve për shoferët më të moshuar do të vazhdohet nga 70 në 75 vite, ndërsa parashihet dhe masë konfiskim të përkohshëm...

Editorial: Ahmeti t’i ndëshkojë funksionarët, para sa populli ta ndëshkon partinë e tij

Editorial nga Agjencia  e lajmeve  "Zhurnal.mk" Qeverisja mes BDI-së dhe LSDM-së është në përfundim të mandatit kur kemi parasysh se më 3 janar 2020 do...

Alsat: Boban Iliq “pranon” se e ka kryer vra sjen e Almirit (DOKUMENT)

Boban Iliq shfrytëzon vra sjen e Almir Aliut për të demonstruar forcë. Kallëzimin Penal të cilin e ka siguruar televizioni Alsat që rezulton të...

Reagim: Dy vite të Teuta Arifit, dy vite të mashtrimit

Sot po bëhen dy vite nga qeverisja e Teuta Arifit në krye të Komunës së Tetovës. Në këto dy vite qytetarët nuk panë asnjë...

Prof. Dr. Mimoza Hafizi nga Shqipëria ligjëroi në Universitetin e Tetovës

Në Universitetin e Tetovës u mbajt ligjërata e hapur me temë: “Planetët jashtë sistemit tonë diellor”, nga Prof. Dr. Mimoza Hafizi nga Republika e...

Popular

RMV, në 24 orë e fundit rritje enorme e rasteve me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të...

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion turistik

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion...

Ndërron jetë gazetari dhe publicisti i njohur Kastriot Myftaraj

Nderron jete ne moshen 60-vjeç Kastriot Myftaraj. Publicisti, gazetari dhe...

Demi godet për vdekje të moshuarin nga Gostivari

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se ka ndërruar...
spot_imgspot_img