19/05/2024
15.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në Radushë i shpohen gomat automjetit të vëzhguesit

Një incident në ditën e zgjedhjeve ka ndodhur në fshatin Radushë të Shkupit. Veturës së një vëzhguesi të procesit zgjedhor i janë shpuar gomat, raporton Faktor, përcjell TV21.

Vëzhguesi ishte nga një parti politike dhe raportoi se dikush i kishte shpuar gomat. Anëtarët e partisë thanë se e njohin organizatorin e incidentit.

Vëzhguesit nuk lejohen të hyjnë në qendrat e votimit. Thonë se i kanë sharë dhe fyer. Ngjarja është raportuar në KSHZ dhe polici.

Të fundit