12/08/2022
17.9 C
Tetovo

Arkiva Mujore Tetor, 2019

Browse our exclusive articles!

Liderët të kenë kujdes me fjalimet e ashpëra gjatë zgjedhjeve, të mos krijojnë urrejtje mes aktivistëve

Në të gjitha ciklet e deritanishme zgjedhore, është zhvilluar fushatë tejet agresive, me fjalor të ashpër, akuza e madje edhe ofendime ndaj kundërshtarit politik....

Pendarovski: Për ne nuk ekziston alternativë më të mirë sesa integrimi në BE

Presidenti Stevo Pendarovski në një intervistë për “Al Jazeera Balkans” ka deklaruar se për ne nuk ekziston alternativë më të mirë se ajo e...

Aksion për ngritjen e vetëdijes për rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare tek gratë

Ngritja e vetëdijes për rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare tek gratë është qëllimi i aksionit “Alarm i kuq për shëndetit e zemrës së gruas”, që...

Enti Shtetëror për Statistika do ta padisë Mickoskin dhe VMRO-DPMNE-në për shpifje

Drejtori i Entit Shtetëror për Statistika nëpërmjet një njoftimi njoftoi se i demanton deklaratat kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski se Enti Shtetëror për Statistika...

Partitë politike me qëndrime të ndryshme për modelin e ri zgjedhor

Komisioni Shtetëror Zgjedhor sot njoftoi se është i gatshëm që të zbatojë zgjedhje me lista të hapura. VMRO-DPMNE dhe BDI s’duan të mbështesin nismën për...

Popular

Pacienti nga Kërçova që dyshohet se e ka linë e majmunëve refuzon të testohet

Pacienti i parë me simptome të dyshimta nga Kërçova...

TARAVARI/ FILLUAN PUNIMET PER PARKUN INKLUZIV SOCIAL

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, bëri të...

Rinia e ASH-së: Të zhvillojmë tregun e mallrave, t’i ndalim pazarllëqet që dëmtojnë Tetovën

Në një aktivitet në tregun e Tetovës, kandidatët e...
spot_imgspot_img