29/06/2022
20.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Dhjetor, 2019

Browse our exclusive articles!

Seancë e re për “Titanik”

Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykim për parregullsitë zgjedhore “Titanik”. Gjykimi ndodhet në procedurë dëshmuese dhe duhet të vazhdojë me marrjen në pyetje...

Për shkak të mjegullës është vështirësuar komunikacioni, janë realizuar vetëm katër fluturime në aeroportin e Shkupin

Mjegulla e cila sot në mëngjes është paraqitur nëpër luginat dhe qafat malore e vështirëson komunikacionin nëpër vend. Dukshmëri të zvogëluar ka në disa...

Konferenca antishqiptare e Londrës, 107 vite nga ndarja e përgjakshme e trojeve shqiptare

Konferenca e ambasadorëve në Londër, mbajtur në 1912-1913 dhe njohur ndryshe edhe si “Konferenca e Paqes në Londër”, ishte një takim ndërkombëtar i gjashtë...

Pendarovski: Shtyrja e sërishme e negociatave me BE-në mund të ketë pasoja të paparashikueshme dhe të pariparueshme

Shtyrja e mundshme e sërishme në pranverë e vendimit për fillim të negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE do...

Ndërron jetë këngëtari dhe tekstshkruesi i njohur Irfan Blakçori

Në orët e mbrëmjes Blakçori është ndarë nga jeta, dhe lajmin për ikjen e tij e kanë dhënë miqtë nëpërmes rrjetit social Facebook. Kantautori Blakçori...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img