25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Janar, 2020

Browse our exclusive articles!

Takim i presidentit Pendarovski me eurodeputetët Shider, Kjuçuk dhe Valsman dhe euroambasadorin Zhbogar

Presidenti Stevo Pendarovski sot i priti euroambasadorët Andreas Shider, Ilhan Kjuçuk dhe Marion Valsman, bashkëbisedues me “Zhan Mone” dialogun, i cili sot dhe nesër...

Janë regjistruar 1.600 të sëmurë nga gripi në shtetin tonë

Gjatë javës së kaluar (nga 20 janari deri më 25 janar) në shtet janë regjistruar 1.600 të sëmurë nga gripi, që është rritje për...

Më shumë se 130 persona janë shëruar nga koronavirusi

Më shumë se 130 persona të infektuar nga koronavirusi janë shënuar, deklaroi përfaqësuesi i përhershëm i Kinës në Kombet e Bashkuara, Xhang Gjun. “Kemi humbur...

Arrestohet mësimdhënësi i dyshuar për sulm gjinor ndaj nxënëses

(MIA) – Mësimdhënësi i cili dje u denoncua se kishte puthur një minorene në shkollë ka marrë masë arresti. Sipas SPB Tetovë, Sektori për punë...

Importi i rrymës së lirë nga Maqedonia e Veriut në BE i rrezikon ambiciet evropiane klimatike

Importi i rrymës së lirë nga vendet e Ballkanit Perëndimor, në mesin e të cilave udhëheq Maqedonia e Veriut, paraqet rrezik për ambiciet evropiane...

Popular

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell...

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...
spot_imgspot_img