12/08/2022
17.9 C
Tetovo

Arkiva Mujore Mars, 2020

Browse our exclusive articles!

Pasdite reshje të shiut, në male borë

Nga orët e pasdites pritet ndryshim i motit, me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në male reshjet të jenë me borë. Reshjet deri...

Pas dy viteve gjykim, sot aktvendim për rastin “Titanik”

Të akuzuarit në lëndën “Titanik 3”, Ejup Alimi dhe Ismet Guri sot në Gjykatën Penale duhet ta dëgjojnë aktgjykimin të cilin do ta shqiptojë...

MSH: Në trajtimin e pacientëve pozitiv me Kovid 19, mjekët amë veprojnë sipas protokollit të Klinikës Infektive

Ministria e Shëndetësisë kumtoi se secili mjek amë përmes “Termini Im” i cakton pacientit të vet testim të Kovid 19 dhe i merr rezultatet...

Ismet Guri dhe Ejup Halimi dënohen me tre vite e gjysmë burg për “Titanik 3”

Ismet Guri dhe Ejup Halimi, të akuzuar në lëndën “Titanik 3”, janë fajtorë për shkak të asgjësimit të materialit zgjedhor në zgjedhjet lokale në...

Filipçe: Rritja lineare e të prekurve inkurajon, me këtë trend sistemi shëndetësor do të jetë në gjendje të ballafaqohet me koronavirusin

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij zyrtar në fejsbuk theksoi se edhe pse është akoma herët për të sjellë përfundime, rritja...

Popular

Pacienti nga Kërçova që dyshohet se e ka linë e majmunëve refuzon të testohet

Pacienti i parë me simptome të dyshimta nga Kërçova...

TARAVARI/ FILLUAN PUNIMET PER PARKUN INKLUZIV SOCIAL

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, bëri të...

Rinia e ASH-së: Të zhvillojmë tregun e mallrave, t’i ndalim pazarllëqet që dëmtojnë Tetovën

Në një aktivitet në tregun e Tetovës, kandidatët e...
spot_imgspot_img