29/06/2022
20.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Prill, 2020

Browse our exclusive articles!

Nuk kemi diskutuar për zgjedhje, jemi të fokusuar në luftën kundër pandemisë, thotë Filipçe

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në konferencën për shtyp ka thënë se nga fillimi i epidemisë me koronavirusin nuk është diskutuar për mbajtjen...

Filipçe: Nëse të rriturit mbajnë maska, fëmijët do të jenë tërësisht të mbrojtur

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe konsideron se nëse të rriturit mbajnë maska, fëmijët e vegjël do të jenë plotësisht të mbrojtur. Sipas tij, masat e...

Filipçe: Ende nuk kemi marrë vendim se si do të jetë kufizimi i lëvizjes për festën e 1 Majit

Autoritetet ende nuk kanë vendosur nëse fundjava e ardhshme, të cilës i paraprin edhe festa e 1 Majit, do të ketë kufizim treditor të...

Filipçe: Qytetarët nuk e respektojnë masën e mbajtjes së pajisjes mbrojtëse, do të propozojmë që sanksionimi të fillojë menjëherë

Ministria e Shëndetësisë dhe Komisioni për sëmundje infektive nesër në Qeveri do të paraqesin propozim që sanksionimi për mosmbajtjen e pajisjeve mbrojtëse – maskë...

Vdes edhe një person nga Koronavirusi në Kosovë, shkon në 21 numri i viktimave

Gjatë ditës së sotme, edhe një pacient i prekur me koronavirus në Kosovë ka ndërruar jetë. Lajmin për Radion Evropa e Lirë e konfirmoi, Arben...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img