07/07/2022
28 C
Tetovo

Arkiva Mujore Maj, 2020

Browse our exclusive articles!

Dy viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19, shërohen 17 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 771 teste të realizuara, 62 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve, 24 raste të reja janë regjistruar...

Hotelierët pretendojnë se e respektojnë protokollin, inspektorët “kapën” muzikë live – fillon shqiptimi i gjobave

Ne i kemi hapur lokalet sipas rregullores, me një distancë prej një e gjysmë metër nga tavolinat, me dezinfektues, pa qëndrime në banak dhe...

Spasovski kërkon zgjedhje para vjeshtës për shkak të paralajmërimit të valës së dytë të coronavirusit

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski pas mbledhjes së Këshillit për Siguri theksoi se institucionet duhet të ndërmarrin përgjegjësi edhe për zgjedhjet kuvendare që duhet të...

Aleanca për Shqiptarët: Mbështetja financiare për bizneset të përdoret për qëllime saktë të përcaktuara

Kryetarja e Departamentit Ekonomik pranë Aleancës për Shqiptarët, Ilire Dauti në konferencë për shtyp tha se “qeveria po harxhon energjinë më tepër për interpretim...

Shaqir Fetahu merr zyrtarisht postin e kryetarit të BFI-së

Hafiz Shaqir Ef. Fetahu zyrtarisht ka marrë postin e Reisit. Ushtruesi i detyrës Reis-ul-Ulema i Bashkësisë Fetare Islame i Republikës së Maqedonisë së Veriut,...

Popular

RMV, në 24 orë e fundit rritje enorme e rasteve me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të...

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion turistik

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion...

Ndërron jetë gazetari dhe publicisti i njohur Kastriot Myftaraj

Nderron jete ne moshen 60-vjeç Kastriot Myftaraj. Publicisti, gazetari dhe...

Demi godet për vdekje të moshuarin nga Gostivari

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se ka ndërruar...
spot_imgspot_img