07/07/2022
28 C
Tetovo

Arkiva Mujore Maj, 2020

Browse our exclusive articles!

Xhaferi: Liderët poliik duhet të gjejnë konsensus për datën e zgjedhjeve

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi pas mbledhjes së Këshillit për Siguri te presidenti Stevo Pendarovski, theksoi se 14 ditët e reja gjendje të jashtëzakonshme...

Blerim Bexheti: Të bëhen mbi 700 teste në ditë për coronavirus, ju bëjmë apel qytetarëve për kujdes

Përfaqësuesi i BDI-së dhe kryetar i Komunës së Sarajit, Blerim Bexhet në konferencë për shtyp tha se “zhvillimet e fundit me shëndetin publik në...

6 raste të reja me coronavirus në Tetovë

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se   gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 112 testime për coronavirus dhe janë regjistruar 35 raste të...

5 të vdekur dhe 35 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Në Klinikën për Sëmundje Infektive ka ndërruar jetë një pacient 69 vjeçar nga Shkupi, i hospitaluzar më 15 maj. Në spitalin ‘8 shtatori’, humbi...

Futbollistët e ligës së parë të Tetovës u testuan për KOVID-19

Testime për Kovid 19 janë kryer sot për futbollistët të dy skuadrave Tetovare të ligës së parë Renova dhe Shkëndija. Lojtarëve u janë marrë...

Popular

RMV, në 24 orë e fundit rritje enorme e rasteve me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të...

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion turistik

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion...

Ndërron jetë gazetari dhe publicisti i njohur Kastriot Myftaraj

Nderron jete ne moshen 60-vjeç Kastriot Myftaraj. Publicisti, gazetari dhe...

Demi godet për vdekje të moshuarin nga Gostivari

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se ka ndërruar...
spot_imgspot_img