12/08/2022
17.9 C
Tetovo

Arkiva Mujore Tetor, 2020

Browse our exclusive articles!

Maqedoni: Vaksinat kundër gripit sezonal këtë vit do të jenë më të shtrenjta

Vaksinat kundër gripit sezonal pritet të arrijnë gjatë javës së ardhshme, thonë nga Ministria e Shëndetësisë, por këtë vit vaksinat komerciale do të jenë...

MASH tërheq tekstin shkollor për klasën e pestë nga lënda – Gjuhë maqedonase, përshkak të përmbajtjeve stereotipe dhe diskriminuese

Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se në rrjedhë është përgatitja e një ligji tërësisht të ri për tekstet shkollore me të cilin do...

Fatmir Izairi: Në Zhelinë kemi aktivistë të BDI-së që presin punë dy dekada

Këto ditë janë duke u emëruar ministra, drejtorë, sekretarë shtetërore dhe zëvendësministra. Për çudi, disa persona që kanë pritur ose kanë shpresuar për ndonjë...

Mickoski kërkon që gratë shtatzëna të lirohen nga puna

Për shkak të ndotjes së lartë të ajrit e paralelisht edhe pandemia me koronavirus, lideri i opozitës maqedonase kërkon që gratë shtatzëna të cilat...

Holshtajn: Hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut është në interes të të gjithëve

Ambasadorja gjermane Anke Holshtajn e riafirmon pozitën e Gjermanisë se cak i kryesimit gjerman me BE-në është mbajtja e konferencës së parë ndërqeveritare me...

Popular

Pacienti nga Kërçova që dyshohet se e ka linë e majmunëve refuzon të testohet

Pacienti i parë me simptome të dyshimta nga Kërçova...

TARAVARI/ FILLUAN PUNIMET PER PARKUN INKLUZIV SOCIAL

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, bëri të...

Rinia e ASH-së: Të zhvillojmë tregun e mallrave, t’i ndalim pazarllëqet që dëmtojnë Tetovën

Në një aktivitet në tregun e Tetovës, kandidatët e...
spot_imgspot_img